Info@safirlc.com      03152419889

چرا زبان انگلیسی؟

1400/05/20 0 نظر بازدید : 539

چرا زبان انگلیسی؟

امروزه به دلایل بسیاری یادگیری مکالمه زبان انگلیسی امری بسیار مهم است و عزم تمام مردم دنیا بر این است که بتوانند به این زبان زنده دنیا مسلط شوند. یادگیری زبان خود دلیلی است برای ارتباط با سایر کشورها و محو شدن مرزهایی که با عنوان مرزهای جغرافیایی مردم کشورهای مختلف را از هم دور نموده اند. بسیاری از این کشورها از جمله کشور خودمان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم در برنامه درسی مدارس خود گنجانده اند و کودکان خود را از همان ابتدا با مفاهیم و اصول اولیه آن آشنا می کنند. ولی آیا میدانید واقعا چرا یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یک امر بدیهی و برای همه مهم گردیده است؟ ما به چند دلیل مهم در خصوص یادگیری مکالمه زبان انگلیسی اشاره میکنیم:

دومین زبان رایج جهان
بعد از زبان چینی، زبان انگلیسی دومین زبان رایج و پرطرفدار در جهان است. با توجه به اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی در جهان شناخته شده است در بسیاری از کشورها سعی نموده اند تا با گنجاندن این زبان در دروس مدارس و دانشگاه های خود زمینه ساز دو زبانه گردیدن مردم کشورشان شوند. 
دلیل اینکه اما زبان چینی عنوان اول را به خود گرفته است جمعیت بالای چنینی زبانان است اما انگلیسی در جهان امروزی در واقع زبان رسمی و بین المللی است و افراد متفاوت با موقعیت های مختلف تلاش در یادگیری این زبان نموده اند که خود گامی بزرگ خواهد بود.

دسترسی راحت به مراکز آموزشی دلخواه خود
از طریق یادگیری این زبان امکان ادامه تحصیل در بسیاری از مدارس در سراسر جهان برای شما به وجود خواهد آمد و شما می توانید در مدرسه یا دانشگاهی که مناسب و متناسب با معیارهای شما است تحصیل کرده و از خدمات آموزشی آنها بهره ببرید. شما در ارتباطات خود دچار مشکل نمی شوید و می توانید به راحتی نیازهای خود را با دیگران در میان بگذارید و همین امر خود تاثیرات بسزایی در زمینه ارتباطات شخصی شما به وجود خواهد آورد.

دسترسی راحت و سریع به اینترنت
روزانه میلیون ها نفر از اینترنت استفاده می کنند و بسیاری از محتوای اینترنت، سرگرمی ها، بازی ها و مطالب علمی و اقتصادی به زبان انگلیسی در این فضای مجازی وجود دارد که برای دسترسی راحت تر به این موضوعات شما نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارید.  با یادگیری این زبان و صحبت کردن به این زبان شما می توانید به راحتی با دیگر کاربران تعامل برقرار کرده و از نظرات آنها نیز در زمینه های مختلف بهره ببرید.

یافتن فرصت های شغلی فراوان
بسیاری از شرکت های معتبر دنیا تسلط داشتن به زبان انگلیسی را برای کارکنان خود الزامی دانسته و جزو شرایط استخدامی این شرکت ها آشنایی با زبان انگلیسی و توانایی مکالمه و مکاتبه با دیگر شرکت ها است. در کشور ما نیز کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند در اولویت استخدام قرار داده می شوند و نسبت به افرادی که این توانایی را ندارند از شرایط کاری بهتری برخوردار می شوند.

سفری راحت به دیگر کشورها
با دانستن زبان انگلیسی و توانایی مکالمه کردن شما می توانید به راحتی به هر کجای این جهان سفر کرده و با افراد ارتباط برقرار کنید زیرا اغلب مردم دنیا به این زبان صحبت می کنند و این زبان به عنوان زبان دوم در بسیاری از این کشورها شناخته می شود. شما می توانید به راحتی به بخش های مختلف و دیدنی در دیگر کشورها مراجعه کنید، نیازهایتان را به زبان بیاورید و در نتیجه ارتباط برای شما آسان تر خواهد گردید.

زبان انگلیسی زبان ارتباطات بین الملل
ما می توانیم از زبان انگلیسی به عنوان یک ابزار قدرتمند در زمینه ارتباط با مردم سراسر جهان بهره ببریم و دنیا را به محل بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنیم. وقتی ما بتوانیم ارتباط برقرار کنیم قطعا می توانیم با فرهنگ ها و رسم و رسوم های کشورهای دیگر آشنا شده و کمتر دچار سوتفاهم یا مشکلات ارتباطی بشویم و البته که دایره ارتباطاتمان را گسترده تر نماییم.

یادگیری درباره فرهنگ های دیگر
دانستن زبان انگلیسی درک بهتری از نحوه تفکر، زندگی و کار با افراد انگلیسی زبان و شناخت بهتر فرهنگ آنها را به ما می دهد. که این موضوع باعث می شود که این افراد نسبت به سایر افراد متمایز و از زندگی ای توام با صلح و مسالمت برخوردار باشند.

دنبال کردن علوم روز را از منابع دست اول
سالانه رویدادهای علمی بسیاری در کشورهای اروپایی برپا می شود که این خود دلیلی است بر لزوم یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت مکالمه برای افرادی که برایشان این رویدادها مهم است. چرا که توانایی ارتباط با این اشخاص و حضور در این رویدادها باعث می شود که شما به منابع اولیه راحت تر دسترسی پیدا کرده و همینطور بتوانید با شناخت و ارتباط با افراد  سرشناس، آینده بهتری را رقم بزنید.

کمک به افزایش اعتماد بنفس
همه افراد دوست دارند بتوانند به زبان های مختلف صحبت کنند و با دیگران ارتباط راحت تری را داشته باشند. حالا شما تصور کنید که نتوانید به راحتی منظور خود را به طرف مقابل برسانید و به صورت دست و پا شکسته و گاها اشتباه با دیگران ارتباط برقرار کنید. این موضوع باعث می شود که اعتماد بنفس شما کاهش یافته و در ارتباطات خود احساس ناتوانی کنید اما در صورت یادگیری زبان انگلیسی شما می توانید بر این موضوع نیز فائق آمده و در نتیجه خودتان را برای مواجه شدن با چالش های متفاوت آماده سازید.

تقویت مغز و حافظه
وقتی ما علاوه بر زبان مادری بتوانیم به زبان های دیگر مسلط شویم و صحبت کنیم، قطعا ورزش مناسبی برای مغز و حافظه خود در نظر گرفته ایم که خود باعث می شود که ما مغز خود را به چالش کشانده و از آن استفاده ببریم. نمی دانم شما هم شنیده اید یا نه اما اصولا وقتی صحبت از نگرانی درباره فراموشی و آلزایمر می شود همه به ما یادگیری زبان یا حفظ قرآن را پیشنهاد می کنند که نتایج مثبت آن را می توانیم در افراد مختلف نیز بیابیم.

 


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.